lektorzy

  Nauczyciele Akademii
はじめまして! 안녕하세요!  Cześć! 

Nazywam się Dominika.

Z przyjemnością pomogę Wam w nauce języka japońskiego i koreańskiego! Oprócz nauki języka podczas zajęć chciałbym Was bliżej zapoznać z kulturą i tradycją tych krajów. 

Moje doświadczenie wynika nie tylko z wiedzy teoretycznej, ale i praktycznej, którą zdobyłam mieszkając i pracując w Japonii przez ponad 5 lat, a także podczas podróży do Korei. 
Pracowałam w japońskiej firmie w Tokio zajmującej się centrami gier na terenie Japonii z pracownikami zarówno z Japonii jak i z Korei. Dlatego też etyka pracy, sposób myślenia oraz np. jakie cechy osobowości czy nawyki są doceniane nie są mi obce. 

Również miałam możliwość przejścia programu jak nauczać języka koreańskiego na różnych poziomach zaawansowania w języku japońskim na Uniwersytecie Tokijskim, z kadrą nauczycielską z Korei. 

Moja fascynacja językiem japońskim i koreańskim zaczęła się od azjatyckiego jedzenia, filmów, dram, muzyki i kaligrafii. A Was co zachęciło żeby rozpocząć przygodę z nauką tych języków?

Serdecznie zapraszam :) やほう~☆ Cześć wszystkim! 
Jestem Karolina i będę uczyć naszych najmłodszych uczniów. 

Naukę japońskiego zaczęłam sama w wieku 13 lat. 
Wtedy to kupiłam swój pierwszy podręcznik i zaczęłam przygodę z hiraganą, katakaną i pierwszą gramatyką. Język wciągnął mnie na tyle, by iść na japonistykę na Uniwersytecie Warszawskim :) 

Po drugim roku postanowiłam sprawdzić swoje umiejętności w praktyce i wyjechać na rok do Japonii. Tam pracowałam, załatwiałam sprawy w urzędach, oglądałam filmy w kinach - wszystko po japońsku! I całe to różnorodne słownictwo chcę przekazać Tobie ♡

Uważam, że najmłodsi potrzebują innych metod niż dorośli. Podręcznik jest podstawą, ale obok będą gry, piosenki i nawiązania do anime :) 
Na moich zajęciach panuje luźna, bezstresowa atmosfera, bo z doświadczenia wiem, że takie warunki skutkują najlepiej. Mówiąc o doświadczeniu w uczeniu dzieci - zbierałam je obozach letnich Otaku i szkole językowej w Warszawie. 

Przechodziłam kurs wychowawcy wypoczynku i szkolenia jak działają dzieci ;) To jak, zaczynamy? ♡”

Witajcie 😊
nazywam się Anna Fukunaga,
uczę języka japońskiego oraz koreańskiego w naszej Akademii.  

Jestem absolwentką filologii koreańskiej UAM w Poznaniu, z ukończonym magisterium z dziennikarstwa i badań kulturowych na Hankuk University of Foreign Studies w Korei Południowej. 
Spędziłam sześć lat ucząc się i pracując w Seulu, obecnie nauczam języka koreańskiego i japońskiego, przebywając w Japonii od 2019 roku. 

Będę prowadzić lekcje w godzinach przedpołudniowych a nawet wcześnie rano:)
Przygotujcie się na awangardowe podejście do nauczania, lekcje ze mną to czysta przyjemność, a czasami zabiorę Was na wycieczkę po pięknej Japonii❤️
아우랠리아

Hej, jestem Aurelia! Jestem tutaj, aby wesprzeć Was w nauce języka japońskiego i koreańskiego! 

 Na Uniwersytecie Warszawskim studiuję od 2016, gdzie zaczęłam uczyć się japońskiego. Od 2018 roku rozpoczęłam studia na kierunku koreanistyka. 

Nauka języków to moja pasja — jestem również lektorem języka angielskiego ;) 

Wychodzę z założenia, że dzięki językowi można przeniknąć i poznać kulturę danego kraju. 
Interesuję się feminizmem, współczesną popkulturą oraz filmem. Fascynuje mnie również tradycyjna kulturą Japonii i Korei, o której z chęcią Wam opowiem!


Cześć! 
Nazywam się Misa i jestem Japonką obecnie mieszkającą w Polsce z mężem i trzema kotami:)

 Pochodzę z małej japońskiej wyspy Awaji, która w japońskich legendach jest określana jako miejsce narodzin Japonii. Mieszkając w moim ojczystym kraju byłam wykładowcą prowadzącą zajęcia języka japońskiego dla studentów uczestniczących w wymianie kulturowej. 

Uczyłam także obcokrajowców mieszkających w Japonii. Nauczanie i ćwiczenie języka to świetny sposób na dzielenie się i zdobywanie wiedzy; jak również sposób na dzielenie się swoim dorobkiem kulturowym, tradycjami i poglądami na świat. 

Aby w pełni docenić język i nabrać w nim biegłości, ważne jest aby dobrze zrozumieć kulturę ludzi którzy nim mówią, wtedy też można jeszcze bardziej połączyć tę wiedzę z nauką języka. 

Na naszych lekcjach chciałabym stworzyć atmosferę „wymiany międzykulturowej”,tak aby zwiększyć zainteresowanie kulturą i językiem, a tym samym zwiększyć zrozumienie języka japońskiego oraz poszerzyć Twoje spojrzenie na świat. Nie mogę doczekać się spotkania z Tobą na lekcjach:)